Deri Döşemeliklerin Bakımı

Yazan hhkalayci 11/05/2018 0 Yorumlar

 

Deri döşemelikler aslında diğer döşemeliklere göre çok daha dayanıklıdırlar. Deri döşemelikler çok fazla bakım gerektirmezler. Deri döşemeliklerinizi yün yıkama sıvısı ya da tozu ile köpürtülmüş suyun içine batırdığınız temiz sünger ya da yumuşak bir havlu ile silebilir ya da nemli ve temiz bir bezin üstüne bulaşık deterjanı sıkıp ya da gliserin sabunu ile silebilirsiniz.

 

Temizleme işlemini her seferde 1 metre kareye uygulayın ve temizlediğiniz kısımların üzerinden temiz su ile durulanmış olan temiz bir bez ile geçin. Bu sayede çözülen kirleri ve sabun lekelerini döşemeden temizleyebilirsiniz.

 

Daha sonra temizlediğiniz döşemelerin olduğu odada cereyan yaptırın ki böylece temizleme nedeni ile nemlenmiş olan deri döşemeleriniz daha çabuk kurusun. Temizleme işlemi yaptığınız nemli döşemeliklerinizi güneşe maruz bırakmayın.

 

Deri döşemeliklerinizi yılda 2 defa düzenli olarak temizleyin. Bu sayede döşemelikleriniz hem temiz kalacak hem de ihtiyacı olan bakımı döşemeliklerinize sağlamış olacaksınız.

E-Ticaret Sistemleri